Loote liigutused 23.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23-24 nädalat rase (32a esimene rasedus), norm.kaal enne rasestumist 49kg, praeguseks u54kg, analüüsitulemused on korras olnud. Kui tihti ma peaksin tundma loote liigutusi. Ämmaemand arvas 18 nädala paiku, kuna olen hästi sale, et võiks juba tunda. Mina hakkasin loote liigutusi tundma 20 nädalal ja siis ka nii, et kahel õhtul järjest tundsin natuke korraks midagi ning järgmised 3 päeva ei tundnud ja nii siiamaani. Ämmaemand ütles 22 nädalal mulle sellepeale, et tegelikult me ju ei tea, mis puhul loode liigutab, kas siis kui tal on hea või ta liigutab siis kui on halb. Mina lugesin raamatust "Pereks kasvamine", et loote liigutused näitavad tema heaolu. Ja nüüd ma olengi mures sellepärast, et minu arvates ta liigutab liiga vähe, kuigi ma silitan teda ja räägin temaga. Kas ma muretsen ülearu?
Vastust ootama jäädes.
Ivi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Ivi!
Olete tubli, et kogute informatsiooni ja loete. Tehke nii, nagu ämmaemandad soovitavad: lugeda loote liigutusi teatud ajavahemikul.
Kui on kahtlusi, tuleks teha ultraheliuuring ja loote südamelöökide uuring.