seks raseduse ajal 13.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 8-ndat nädalat rase,olen aru saanud,et raseduse ajal seksimine pole vastunäidustatud.Kuigi alati kui me mehega vahekorras oleme siis tekib hirm et teeme kuidagi lootele viga.Kolm aastat tagasi oli mul iseeneslik abort 7-nda nädala pealt.Ootasin kaksikuid.Siiamaani ei ole ma veel arstide käest korraliku informatsiooni saanud et mis siis täpselt juhtus.Kardan,et seksimisel oli kah oma süü sees.Kus ma saaks informatsiooni mis asendeid võib kasutada jne.
Ette tänades Kristina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Üldreeglina seksimine raseduse ajal ei ole vastunäidustatud, pigem soovituslik. Kui teil oli raseduse katkemine, siis esimesed 3 kuud võiks seksida ettevaatlikumalt. Valige sellised poosid, kus mees ei siseneks väga sügavale tuppe. Kui teil on ähvardav raseduse katkemise sümptomid(valud alakõhus, määrimine);siis sellisel juhul võiks mõneks ajaks seksimisest loobuma.Dr.Kadastik