Kreemid ja kemikaalid 10.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Minul selline küsimus, kas pinguldava ja tselluliidivastase kreemi kasutamine raseduse ajal reitel ja tuharatel võib lootele kahjulikult mõjuda.
(Ise tunnen mitmete märkide järgi , et olen rase, kuid seda alles kaks nädalat)
Veel soovisin minna juustesse triipe tegema, kuid kas juuksevärvid ja amoniaagilõhn võivad ka kahjulikud olla.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui firma on usaldusväärne, siis tselluliidi kreemid ei ole vastunäidustatud. Soovitaks siiki rohkem looduslike komopnentidega. Väga head on nt. Decleori kreemid kui rahakott lubab.Juuste värvimine on ka lubatud , soovitaks rohkem looduslike komponentidega värve. Keemilisete lokkide tegemine pole soovitav ja ka kasu on vähe, kuna raseduse ajal need ei püsi. Dr.Kadastik