ootamatu rasedus. 24.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen tarbinud üle poole paki taimset preparaati aescuven ja mul jäid ära oodatud päevad. Antibeebipillidest võtan juba kuid Jeanine't, enne seda Diane-35 nahaprobleemide pärast.
Kas on võimalik, et aescuven mõjutab 'pillide' toimet? Kas võib ka olla, et suure stressi tagajärjel ei tule oodatud päevi? Rasedusteste pole veel ise teinud.
Aitähh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Aescuven preparaadil ei ole mõju pillide toimele. Kirjeldatud on ainult toimet ühele ainele, kuid seda pillides ei ole. Mõnikord võivad päevad ära jääda kui olete pille kaua võtnud, järgmine tsükkel tulevad jälle. Rasedustest tehke kindlasti.Dr. Kadasitk