kas võib olla tegu emakavälise rasedusega 30.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Rasedustest oli positiivne nig seega peaksin olema 5-6 nädalat rase. Mind paneb aga muretsema see, et mul pole absoluutselt paha olla. Kas see on normaalne? Olen lugenud, et emakavälise raseduse puhul on vaid 30%-l naistel tavalised rasedusvaevused (iiveldus jms), seega vähestel. Muretsemiseks annab põhjuse see, et mul on ka eenevalt olnud üks emakaäline rasedus ning praegust rasedust olen oodanud juba 1,5 aastat.

Ette tänades,
Katriin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud Katriin!
Kui rasedustest on positiivne ja viimase menstruatsiooni algusest on möödas üle 35. päeva, peaksite pöörduma naistearstile. Küsitluse, läbivaatuse ja ultrahelidianostika abil saab raseduse asukohta täpsustada.
Jälgige kaebusi, registreeruge naistearstile.
Kui Teil on olemas veregrupi ja Rh analüüs, võtke kaasa. Samuti eelnevate günekoloogiliste operatsioonide väljavõtete koopiad.
Naistearst G.Litter