Peetunud rasedus. 15.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Märtsis peetus mu rasedus 15 nädalal.Katkemise põhjust ei õnnestunud välja selgitada,ju oli looduse poolne vahelesegamine.Kuigi põdesin raseduse ajal ureplasmoosi,siiski mu günekoloog välistas selle kui katkemise põhjuse.Otsustasime suve vahet pidada,kuid paraku juhtus nii,et rasestusin juba sellel kuul.Kuidas peaksin nüüd käituma:kas pean raseduse katkestama ja millised võivad olla ohud,kui otsustan sünnitada?Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

vaatamata sellele, te rasestusite pisut ootamatult, ei pea mingil juhul rasedust katkestama. Reeglina, kui midagi on korrast ära lootepoolselt, rasedused katkevad iseeneslikult. Sagedasem põhjus on infektsioon ja ka võib olla geneetiline põhjus. Hetkel peate pigem hoiduma võimaluste piires viirusinfektsiooni põdevate haigetega kontakteerumast ja minema varakult arvele günekoloogi juurde.