angiina raseduse alguses 28.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 6 nädalat rase, kuid nüüd haigestusin angiinasse (peale kurgu valu on teist päeva ka väike palavik nii 37,3-37,5), rohtudena kasutan ainult looduslikke ravimeid, kuid kas siiski võib see ohustada loodet ning kas seda on võimalik kindlaks teha?
Ette tänades,
Marge

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Marge.
Pöörduge perearsti poole ja rääkige talle ka oma rasedusest. Kui ta arvab, et antibakteriaalne ravi on vajalik, tuleb seda ka teha. Senikaua võiksite kasutada peale looduslike vahendite ka kurku desinfitseerivaid vahendeid (apteekides käsimüügis olevad imemistabletid, aerosoolid jne). Seda ,kas loode saab kahjustatud, ei oska Teile keegi ette öelda. Kui loode sellise suuruses saab tõsiselt kahjustada, siis rasedus peetub (loode hukkub ). Seega, kui Teil raseduse katkemise tunnuseid ei ole ja ultrahelis on loote kasv ja areng tavapärane, ei peaks muretsemiseks põhjust olema.
Tervitades Aire Sekavin