Rasedustest 20.06.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist, nimelt olen viimased 3 nädalat olnud kerges palavikus 37-37,5. Käisin ka Tartu emos 12.06 kõhuvaluga . Ei leitud midagi ( hcg oli 1.3 ) , hemoglobiin olevat kõrge olnud ja leukotsûûdid ka . Aga mis vaegusi põhjustaks , murele lahendust ei leitud.
Nûûd aga siiani keha temp siiani kõrgem , päevad hilinenud 8 päeva . Olen teinud kaks rasedustesti mis on andnud õhkõrna teise roosa triibu.
Viimased päevad olid 19.05 ja tsûkkel 26päeva . Kui võimalik on et tegu on rasedusega , sest sellisel juhul pidin rasestuma hiljem , mitte ov perioodil.
Kuna märtsis oli ka mul rasedusepeetus 10+ nädalal siis olen natuke mures kuna uh järgi jäin ka hiljem rasedaks ( mitte ov perioodil ).
Kas need heledad triibud on ûldse arvestatavad ? Ning kas on põhjust muretsemiseks ? Arsti aja sain alles 2.08 . Samas kas emos käies poleks pidanud juba hcg veretest midagi näitama ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kas soovisite hoiduda või soovisite rasestuda ja sünnitada? Suure tõenäosusega on tegemist 1. rasedusega/oodatava sünnitusega, kas on nii? Menstruatsiooni peetust loetakse kindlalt menstruaaltsükli 36. päevast, siis tuleb teha rasedustest hommikusest uriinist ja vajadusel korrata üks kord nädalas. Kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole, aeg annab arutust.
Menstruaaltsükli II faasis ja raseduse ajal on kehatemperatuur kuni 37,5 kraadi täiesti normaalne, sest kollaskeha hormooni toimel kehatemperatuur tõuseb.
Muretsemiseks põhjust ei ole. Kui soovite sünnitada, siis tarvitage vitamiine rasedatele ja jälgige kaebusi. Enamik ebamugavusi möödub. EMO ei teosta "kõiki" analüüse, vaid olulisi, et välistada haiglaravi ja operatsiooni vajadus.
Keskenduge iseendale, mitte uuringutele (HCG, ultraheli jms, mis on ajas muutuvad ja näitavad vaid hetkeseisu).
Kaunist jaanipäeva, rõõmsat suve ja rahulikkust eelseisva ootuses.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7