Rasedus ,kõhukinnisus. 08.05.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere pöördun murega seoses kõhukinnisusega,
Olen 11+4 rase olen ,vavlen kõhu vaevuste kõhu kinnisuse käes esineb puhitust ja valu ja selline tunne õhupalli tunne,tahtsin küsida ,on see normaalne ,et alg välja heites märgata verd mitte suures koguses kerge lima veri,kas see halb või hea kas on see ravitav?
Olen arstil käinud näitab on vereanalüüsid korras ainult ,pissi sees on bakter.
Aga mis oleks kodune ravi ,kas pean toitumist jälgima?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Teie mure on rasedatel sageli esinev, sest nn rasedushormoonide toimel väheneb soolestiku toonus, mis tekitab kõhukinnisust.
Soovitused: rohke külm vedelik, parim soolakas mineraalvesi, täisteratooted, Hellus piimatooted, juurviljad, puuviljad, kuivatatud leotatud mustad ploomid jms.
Soovitan prof Mihkel Zilmeri raamatuid "Normaalne söömine" ja "Normaalne joomine". Kindlasti külastage loenguid rasedatele. Kui probleem kestab, siis saate abivahendeid apteegi käsimüügist, lisage alati, et olete rase.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7