Valulik keisrilõige 13.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Sünnitasin lapse keisrilõikega 2016 aasta märtsis ja sellest ajast saadik valutab armi üks pool mitte kogu arm. Vahepeal ei anna valu mitu nädalat tunda ja siis hakkab jälle valutama. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 22-aastane

Olete tõesti tubli, et noorelt sünnitasite ja saate hakkama. Oluline oleks ka keiserlõike põhjus, sest erakorralise operatsiooni korral on olulisim ema ja loote elu päästmine, kosmeetika jääb kiires olukorras tahaplaanile. Mis ei tähenda, et midagi oleks valesti, aga kudede paranemine on igal inimesel erinev. Kindlasti ei ole tegemist mingi eluohtliku seisundiga ja esmalt tuleks konsulteerida oma perearstiga. Vajadusel suunab perearst kirurgile, välistada tuleks armisongad jms.
Alati võite pöörduda plastikakirurgile op armi eemaldamiseks/uuendamiseks, mis on tasuline teenus.
Esmalt oleks tähtis otsus, millal ja mitu last veel sooviksite sünnitada? Plastilised lõikused oleks arukas teostada peale kõiki planeeritud sünnitusi.
Kuni 25 võib tasuta pöörduda noorte nõustamise keskustesse, nad aitavad teid.
Apteegi käsimüügist on võimalik osta armkude parandavaid kreeme, salve.
Minul on tasuline kaugnõustamine 18€, mis tuleks ette tasuda, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, siis saaksin täpsemini nõu anda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7