Päevade ära jäämine 22.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline.
Olin elukaaslasega kaitsmata vahekorras (arvutuste järgi enamvähem ovulatsiooni aeg) ning nüüd 16 päeva möödas sellest mil pidid päevad hakkama. Kaitsmata vahekorrast 26 päeva möödas. Olen teinud ka rasedusteste kuid on negatiivsed. Kas on võimalik, et olen rase kuid test veel ei näita? Olen teinud teste tundlikusega 25 ja ka 10. Stressi pole millest päevad peaksid ära jääma ning suur kaalukõikumist ei ole.
Aitähh vastamast

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Esimene raseduse tunnus on menstruatsiooni peetus, mida kindlasti loetakse alates 36. päevast, sest menstruaaltsüklid 21-35 päeva kuuluvad normi hulka ja reeglina ravi ei vaja. Kui menstruatsioon ei ole alanud, siis tehke 36. päeva hommikusest uriinist rasedustest ja korrake neid üks kord nädalas. Kui testid jäävad negatiivseks, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega.
Kindlasti pöörduge noorte nõustamise keskusesse ja valige sobivaim meetod rasedusest hoidumiseks: uusimad östrogeenivabad antibeebipillid on Zlynda.
Ärge unustage end kaitsta emaka kaela vähki põhjustavate HPV kõrgete riskide viiruste eest, sest HPV levib sugulisel teel:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7