Raseduse tunnused kaovad 22.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen lapseootel (8 nädalat, 5 päeva). Eelmisel nädalal (15.03) hakkas mul enne ämmaemanda juurde minekut määrima ning tuli üks pöidla otsa suurune vereklomp. Sellest edasi on iga päev määrinud (voolus on olnud tavaliselt beežikas, kuid mõnel päeval ka tumepruun. Hetkel voolus selline vesisem ja väikeste pruunide niitidega). Samal päeval käisin ämmaemanda juures rasedust tuvastamas ja lootega oli kõik korras ja vastas raseduse suurusele. Samuti oli olemas südametöö (süda lõi ilusti ja tugevamalt). Ultraheliga konkreetset hematoomi näha ei olnud, aga üks ala võis olla kahtlane, kus hematoom võis enne olla. Leppisime kokku, et võtan Duphastoni (üks õhtul ja üks hommikul) kuni 11. nädalani ja sealt edasi üks tablett. Aga tänaseks on kadunud raseduse tunnused. Rinnad on läinud väiksemaks ja vähemtundlikumaks, enam ei iivelda. Kas peaksin mures olema? Ja kuhugi pöörduma?

Varem on olnud 2 raseduse peetumist ja üks edukas rasedus.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Raseduse algul võib esineda määrimist, mis ei oma mingit olulist tähtsust. Kui teil kahtlus raseduse peetumisele, siis sovitaks ikkagi pöörduda uuesti ämmaemanda poole, kes teeks UH uuringu, Võib teha ka hormoonuuringu, mis määrab raseduse olemasolu. DRkadastik