Kas varajane menopaus? 03.03.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sain paar kuud tagasi 39 ja olen tàheldanud, et viimased paar kuud on mu menstruatsioon vàga kesine. Mààrib 2-3 paeva aga ei ole selline nagu varem. Mul on ta alati olnud pigem lùhike kui pikk, tavaliselt 4 paeva.
Olen vàga mures, sest soovin last ja alustasime 5 kuud tagasi proovimisega, siiani pole tulemust olnud. Nùùd see menstruatsiooni vahenemine on mind vàga murelikuks teinud, kas on tòesti vòimalik, et ma ei saagi lapsi enam?
Vàlistan sugulisel teel levivad haigused jne, mòni kuu tagasi eemaldati polyyp, kòik muu oli korras.
Mu emal tuli menopaus 56a aga isapoolses suguvosas tàdil vàga varakult- neljakumnendates.
Kas mul on veel lootust?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Vastasin äsja samalaadsele kirjale. Lisan juurde, et saate ka ise pöörduda SynLab ja teha AMH, FSH, östradiool ise tasudes ja need viljakusarstile kaasa võtta.
Saate ise tarvitada Inofolic Plus pulbreid ja partner Sermatrop Alfa tablette.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7