Rasedus ja ravimid 25.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

7ndal rasedusnädalal tekkis mul vahekorra järgselt verejooks. Erakorralises vastuvõtus tehti ultraheli, kus selgus, et loote ja lootekotiga oli kõik korras. Arst kirjutas Duphastoni ja Cyklokaproni 3× päevas. Järgnevatel päevadel on säilinud pruunikas määrimine. Kas sellise määrimise puhul on endiselt vajalik Cyklokaproni manustamine?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

On tavapärane ja sage, et alla 12n tekib vahekorra järgselt kontaktveritsus. Eriti neil, kel on emaka kaelal haavand või limaskesta marrastus jms.
Ma ei ole teid näinud, aga on selge, et raseduse ajal tõuseb trombioht ja ka Cyklokapron tõstab trombiohtu. Kui on veritsuse vähenemise tendents ja hoidute vahekorrast, siis kaldun arvama, et poleks enam vajalik.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7