Loote areng 14.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen hetkel oma 7.nda rasedusnädala lõpus, kuid täna ultrahelis selgus, et loode oleks nagu oma kasvult/arengult u nädal aega maas. Samas südamelöögid olid selged ja tugevad. Kas peaksin olema väga mures või võib loote areng olla väga erinev ja muretsemiseks äkki ei olegi põhjust?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Tähtsaim daatum raseduse puhul on viimase menstruatsiooni 1. päev. Kuna enamasti ei ole võimalik ennustada oletatavat viljastumise ja embrüo pesastumise aega, siis hetkel ei ole muretsemiseks põhjust.
Kui on näha loode ja jälgitavad loote südamelöögid, siis on rasedus kinnitatud ja hetkel hästi.
Kahjuks unustasite kirjutada, kas tegemist on esimese rasedusega ja esimese oodatava sünnitusega?
Tarvitage kindlasti rasedate vitamiine ja foolhapet vanusele vastavas vajalikus koguses.
Soovin teile rahu ja rõõmu rasedusest.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7