Munajuhade sulgemine ja kaalu tõus 27.12.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, minu mure järgmine, mul on 3 last, viimane sündis märts 2016,sündis keisriga ja selle käigus lasin ka munajuhade sulgeda, kuid nüüd on mure, kehakaal ei lähe mitte kuidagi enam alla, tööks on raske füüsiline töö, samme tuleb igapäevaselt üle 15000,ainuke mis on paigal on kehakaal. See on juba nii suur et kehamassi indeks on üle 40,pikkuseks on mul 173 ja hetke kaal on 120,söön vähe, liigun palju. Kas võib olla põhjuseks munajuhade sulgemine, mis ei lase kaalul langeda, peale kaht esimest sünnitust võtsin ilusti alla. Olen juba lootust kaotamas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Absoluutselt kindlasti ei ole kehakaalu põhjuseks munajuhade sulgemine, sest see ei muuda munasarjade ega muude sisenõrenäärmete funktsiooni. Kõik muu jääb samaks. Kas olete kindel, et munasarjad jäid alles?
Tegelda tuleks varajase menopausi ilmingute jälgimisega, soovitan endokrinoloog dr Marju Past.
Ülekaaluga tegeleva teadlase kraadiga arst on dr Kristel Ehala-Aleksejev:
https://www.kliinikum.ee/meestekliinik/keskuse-toeoetajad
Kristel Ehala-Aleksejev, arst Tallinna keskuses
Pöörduge nende tublide spetsialistide poole. Veel olete noor, kõike saab muuta paremuse poole.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7