HCG tõus 22.12.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Uurin kas antud raseduse käik ja Hcg tõus on normaalne? Kahjuks arstini ja järgmise ultrahelini veel aega aga juba on antud diagnoosiks peetunud rasedus. Mis paneb väga muretsema kuna oleme proovinud juba 3a ja samas hcg nagu ikkagi kasvab.

Eelmine menstruatsioon algas 5.11.
15.12. oli kerge pruun määrimine ja ultrahelis lootekott tühi. Diagnoos oli "tõenäoliselt peetunud rasedus". Hcg 4995.
17.12. oli ultras ikkagi 5+5 rasedus (võis olemas olla juba 15.12. ka, läbivaatus oli 15ndal väga kiire). CRL 2, südametööd ei tuvastatud. Menstruatsiooni järgi oleks pidanud olema 6+0. Hcg 6003
22.12. hcg 13598.

Lisaks avastati 15.12. kahekambriline munasarja tsüst (3.5x4.5cm), mis ka 17ndal kinnitati.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Teie mure on mõistetav, kuid lugedes vaid kirja, nägemata reaalset günekoloogilist ultraheliuuringut, jään hetkel teiega nõusse. Kuna HCG on kõrge, viitab see igal juhul raseduse võiomalikkusele. Üks uuring ei näita kahjuks protsessi ja erinevaid patoloogiaid.
Kuid, kaasajal võib kõike jälgida kui ei ole ägedaid tervisehäire sümptomeid. Arukas oleks HCG korrata kord nädalas. Loodetavasti on SynLab laborites üle Eesti ka valvetöötajad pühade ajal olemas.
Soovitus jälgida oma tervist: ohumärkideks on alakõhuvalude ägenemine, hoovalud, palavik üle 38,5, günekoloogiline verejooks, mis on üks side või üks tampoon tunnis. Paratsetamooli võib tarvitada, foolhapet, vitamiine rasedatele, puhata, jalutada värskes õhus.
Alati võite pöörduda reaalsele minu vastuvõtule, ka tasuline kaugnõustamise teenus on võimalik.
Kauneid pühi lähedaste seltsis, hingerahu. Aeg annab arutust.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7