Akne võimalik kulg raseduse ajal - milline? 22.10.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen minevikus olnud aastaid hädas Acne Vulgarise erinevate vormidega. Palun Teie hinnngut, kuidas Teie kogemus näitab - kas selline akne ägeneb/taastekib raseduse ajal või mitte?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teie krooniline nahahaigus acne vulgaris sageli annab positiivse efekti raseduse ajal, seega võib probleem väheneda.Ettevaatlik peab olema ravi osas, kuna hormoonravi raseduse ajal on vastunäiustatud. Siiski umbes 40 % naistest võib aga just tekkida nn rasedusaegne akne. Ravi osas peate konsulteerima nahaarstiga.
DR Kadastik