Kunas peaks esimest korda arstile minema? 06.10.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpuks olen saanud positiivse rasedustesti tulemuse, kuna see on esimene rasedus on hetkel palju küsimusi ka, aga kuna kõik on alguses siis
Viimane menstruatsioon oli 09.09.21
Täna tehtud test oli positiivne.
Tegelt on arsti aeg ammu pantud aga see oli seoses teatud valudega. Kas 27.10 väga hilja ei ole arstile minna? Kas peaks varem või see on õige aeg.
Ja küsiks veel kuidas on raskuste tõstmisega, mul tööl 20kg kastid.? Kas seda on veel vara uurida või?
Ja teen ka nädalas kaks korda trenni, kuidas trennidega on üldfüüsiline treening.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Positiivne rasedustest on väga positiivne uudis. Rasedad ei peaks tõstma raskusi üle 5kg ega tegema koormustreeninguid. Soovitavad on rasedate vesivõimlemine, rasedate võimlemine, jalutamine metsas ja mere ääres jms. Selleks, et saada töötervishoiuarstilt tõend töötingimusute parandamise suhtes, on vajalik naistearstil rasedus kinnitada ja siis pöörduda töötervishoiuarstile, kes selgitab töötingimused ja annab tõendi vastavate soovitustega, kasvõi üleviimisele teisele tööle, tööandjale.
Võite tulla alati vastuvõtule raseduse kinnitamiseks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7