Mille järgi arvestan rasedust 13.09.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus raseduse suuruse arvestamise kohta.
Eelmised päevad algasid 07.08. Tsükkel on varieeruv - 29 kuni 36 päeva. Tegin enda jaoks ka clearblue digitaalseid ovulatsiooniteste. Esimene kord oli positiivne 21.08 ja siis uuesti 25.08. Basaal tõusis alles 28.08 - nii ma ise oletasin, et reaalne ov toimus siis 27.08. (selle järgi arvestades täna rasedust 4+3. Esimese positiivse rasedustest sain 03.09.(basaali järgi arvestades 7.dpo õhtul). 08.09 tegin Hcg, mis oli 269 (basaali järgi 12dpo) ja 10.09 Hcg 833 (14dpo). Proge 53.
Hetkel on ämmaka aeg pandud 23.09. (basaali järgi siis 5+6).
Kas ma peaksin arvestama rasedust basaali tõusus järgi või kuidagi teisiti?
Kas peaksin aja veel nädalakese võrra edasi lükkama? (olen sünnitanud 3 last ja sellist segadust pole keha varem korraldanud).
Suured tänud ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Nagu teate, on tähtsaim objektiivne daatum viimase menstruatsiooni 1. päev. Kõikide sonograafiate ja muude tabelite raseduste suuruse arvestus toimub selle järgi.
Eestis peab rasedusega olema arvel vähemalt 11+6, et kõik rahalised toetused oleksid võimalikud.
Kuklavoldi uuringut NT saab teostada kuini 13+6.
Rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja tema südamelöögid. Kui on soov sünnitada, siis kiiret ei ole: rasedana võib pöörduda arvele 8-9-10. nädala paiku.
Tähtsaim on ajaline vastsündinu, mis on 37+1 kuni 41+6.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7