Tugev kõhuvalu raseduse alguses 18.07.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Mul algas just 6 rasedusnädal ( esimene rasedus). Nüüdseks umbes 10 päeva vaevlen iga päev kohutavate kõhuvalude käes. Tavaliselt tekivad need õhtul või öösel, üks hoog kestab umbes 15 minuti ja nii mitu korda. Alakõhus on väga jõhker valu, paneb karjuma ja nutma.
Äkki on mõni soovitus mida uurida, kas võib olla mõni haigus vms.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, kas tegemist on 1. rasedusega? Valu ei peaks kindlasti kannatama. Esmalt pöörduge koheselt oma perearstile, kes teeb ülduuringud. Teiseks naistearstile, kes kinnitab raseduse siis, kui on näha loode ja tema südamelöögid. Nii perearst kui ka naistearst saavad anda saatekirja päevastatsionaari, kus manustatakse infusioone, ravimeid ja selgitatakse olukorda.
Mure ei aita, aitab tegutsemine. Arstlikult on õige ravida põhjust, mitte tagajärge. Alakõhuvaevusega saate koheselt ehk Cito! nii oma perearstile kui ka naistearstile, ka päevastatsionaari.
Enamik kaebusi taandub kui möödas on 12. nädalat, siis tekib platsenta ja rasedust kaitsvad (lisa)hormoonid. Kui see on esmane oodatav sünnitus, siis see ongi esmane kogemus.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7