Kas võimalik rasedus? 19.01.21 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Käesoleva kuupäevaga(19.01.21)on mul hetkel 36. tsükli päev. Tavaliselt kestab tsükkel keskeltläbi ~28 päeva. Paar viimast kuud on tsükkel kestnud 26 päeva. Viimane tsükkel algas 15.12.20 ja kestis tavapärase 4 päeva asemel 3 päeva. 24.12.20 olin kaitsmata vahekorras, kus seemnevedelikku tuppe ei lastud. Beebipille ei kasuta ja SOS pilli ei võtnud. Alates 25.12 hakkas tupest veidi roosakat eritist tulema ning see kestis umbes 4 päeva, seda pole varem esinenud. Siiani pole menstruatsioon alanud ja rasedustestid on hommikuses uriinis negatiivsed, k.a täna hommikune. Paar päeva enne oletusliku menstruatsiooni algust läksid nibud veidi hellaks, kuid see kestis vaid paar päeva. Emakas esineb kohati ebamugavustunne. Rohkem sümptome pole olnud. Detsember oli veidi stressirohkem kuu ja ravimeid igapäevaselt ei võta. Mida ma edasi peaksin tegema? Kas on võimalik, et tegemist siiski rasedusega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Esmane kahtlus noortel ja viljakatel on alati rasedus. Korrake rasedusteste hommikusest uriinist vähemalt 1x nädalas. Alati võite ise pöörduda SynLab ja ise tasudes paluda analüüsi rasedusele HCG:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida HCG vm.
Broneerige plaaniline aeg naistearstile, vajate nõustamist.
Kui rasedus on välistatud, siis on tegemist menstruaaltsükli häirega.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7