Hormoonspiraaliga positiivne rasedustest 17.12.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26. aastane naine ja mul on perioodil 2017-2019 ja 2019 - kuni praeguseni hormoonspiraal Fleree. Umbes kuu aega olen tundnud rindade hellust ja tundlikust. Lisaks seoses spiraaliga on viimased pool aastat esinenud väikeseid määrimisi. Viimane määrimine oli 3 nädalat tagasi - 20-21. november (kestiski ainult kaks päeva, seega ma ei oska kahjuks öelda, kas tegemist oli menstruatsiooniga). Ja enne seda esines sarnast määrimist kestusega 4-5 päeva umbes 26-30. oktoober. Nüüd tegin eille (16.12) ja täna (17.12) rasedustestid, mis kõik olid positiivsed (3tk). Varasemalt rasedusi ega sünnitusi esinenud ei ole.

Minu küsimus: kui suur on tõenäosus, et tegemist on emakavälise rasedusega või ohule, et see rasedus võib katkeda st, kas seda esineb tihti hormoonspiraaliga rasestudes? Kas on võimalik ,et tegemist on kuidagi valepositiivse testiga?
Kas ma peaksin püüdma kuskile varem läbivaatusele saama (praegune aeg saadud 29.12-ks Pelgulinna sünnitusmajja (kardan, et äkki peaks varem, aga ei tea ka).

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui test on positiivne, siis rasedus on suure tõenäosusega emakas. Fleree foonil rasestumine on muidugi väga harv. Emakavälist rasedust ei saa välistada, aga see tõenäosus veelgi väiksem. Soovitan pöörduda günekoloogile. DRKadastik