menopaus 22.10.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas 50 aastaselt on veel vaja kasutada rasedus vastaseid vahendeid.Minu arst ei teinud mingeid uuringuid vaid ütles et sellises vanuses pole tema küll ühtegi naist oma 33 töö aasta jooksul kohanud kes oleks loomuliku teel rasestunud .

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 50-aastane

Olen teie raviarstiga nõus.
1. Alates 45. eluaastast algab üleminekuiga igal juhul, sageli varem, mis tähendab, et ovulatsioone reeglina ei toimu; sellele viitavad menstruaaltsükli häired, vähenenud veritsus, klimakteerilised kaebused jms iseloomulik.
Viimase 18 aasta jooksul on meie asutuses olnud 3 45-aastast rasedat ja ~5-6 aastat tagasi üks 47-aastane Hispaanias elav eestlanna, kelle (soovimatu)rasedus katkes ise suure tõenäosusega vanuse tõttu.
2. Ka oma raha eest ise tasudes ei ole Eestis isegi kunstlik viljastamine lubatud üle 50-aastastele.
3. Rasedusest ei ole vaja hoiduda, aga kui olete mures, siis on kasutamiseks erinevad kondoomid, Pharmatex sarja tooted ja uusim toode on viljakusmonitor.ee. Pharmatex sarjas on Eesti apteekide käsimüügis 3 toodet.
Tähtsaimad uuringud üleminekueas on onko-günekoloogilised uuringud: kes paaris aastal sündinud, neil paaris aastatel ja vastupidi: sõelmammograafia, PAP uuringud, onko-günekoloogiline ultraheliuuring jm vajalik. Uus uuring on HPV 14-le kõrge riskiga emaka kaela vähki põhjutavale tüübile. Külastage naistearsti iga 2 aasta aasta järel, enne sõelmammograafia ja uuringud perearstil.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7