Järjestikkused raseduse katkemised 20.10.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Soovime abikaasaga saada teist last. Esimene laps sündis 2017 ja ilma igasuguste probleemideta. Nüüd 14 kuu jooksul on olnud 4 raseduse katkemist. 2019 novembris raseduse peetus 11+5 nädalal (loote suurus 8+5), 2020 aprillis tühi lootekott 6+4, maikuus varajane katkemine 5+2 nädalal ja septembris varajane katkemine 4 nädalal. Maikuus avastati emakapolüüp, mis eemaldati juunis (hüsteroskoopia). Histoloogia tulemuse põhjal oli tegemist platsenta tükiga. Arsti soovitusel olen võtnud  aspirin cardiot (alates augustist) ja utrogestan 200mg ×1 õhtuti peale ovulatsiooni (septembrist). Tsükkel on korrapärane 26 päeva pikk ja ovulatsioon 13-14 tsüklipäeval. Olen täiesti terve, teisi ravimeid ei võta. Kilpnäärme analüüsid korras. Normaalkaalus.
Mehel on probleemid ninapolüüpidega, mille tõttu peab ta kasutama erinevaid ravimeid (Nasonex 50mcg, Foster 100/6, Flutinase Polynex 0.4mg, Dupixent).
Mis võiks olla ebaõnnestumiste põhjuseks? Milliseid analüüse veel teha? Kas peaks pöörduma juba viljatuskliinikusse? Oleme lootust kaotamas.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

"Teie kirjast loen: "Nüüd 14 kuu jooksul on olnud 4 raseduse katkemist. "
Soovitan kohe pöörduda meie eriala õppetooli dotsendile dr Kristiina Rull. Tema kitsam eriala on raseduste katkemised ja ka tema doktorikraadi töö oli sellel erialal. Aeg tuleb broneerida Tartu Ülikooli Kliinikumi kodulehe või telefoni kaudu. TÜK Naistekliinikus on võimalikud kitsamad eriuuringud probleemi täpsustamiseks. Tervitage edukat kolleegi minu poolt.
Seniks on soovitav tarvitada uusi pulbreid Inofolic, vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.
Kasutage otsingut "Kristiina Rull" ja saate palju lisainfot.
Ärge kaotage lootust, te ei ole viljatud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7