Eelspermast rasedaks 17.07.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun enda südamerahuks Teie poole. Olin poisiga nn “amelesime” ja ta peenis puutus vastu minu tuppe, aga seksuaalvahekorda ei toimunud. Samuti pole kindel kas “eelsperma” sattus kuskile tupe lâhedale. Kaks päeva mul on kōht valutanud ja olen vâga pabinas ja mires kas sellest võis rasedaks jääda. Enda arvutuste kohaselt pidi olema see ovulatsiooni eelne paev, aga eisaa 100% kindel olla. Kõik toimub 08.07 ja praegu olen väga mures kas äkki kõhuvalu võib olla sümptom?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

b kindlaLugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Teie mure on mõistetav, olete tubli, et mõtlete erinevatele võimalustele. Kuid kahjuks rasedust saab kindlaks teha teatud aja möödudes. Kogu maailmas peetakse normaalseteks menstruaaltsükliteks 21-35 päeva, menstruatsiooni peetus algab 36. päevast. Kui menstruatsioon ei ole tulnud, siis hiljemalt menstruatsioonitsükli 36. päeva hommikusest tehke rasedustest, mille saate apteegi käsimüügist. Võib ka varem teha, aga siis on ka rohkem valenegatiivsete võimalusi.
Küll aga olete kogemuse võrra rikkam ja saite teada, et arukam oleks hoiduda soovimatutest rasedustest kaasaegsete meetoditega: antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing juhul, kui olete terve ja ei suitseta. Apteegis on kondoomid, Pharmatex sarja tooted, uus on viljakusmonitor.ee.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee