ei rasestu 08.07.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32 aastane.
Alguse sai kõik aastal 2018.
Nimelt 2018 maikuus sai mul täis vaskspiraali aeg- 5 aastat. Lasin selle eemaldada ning soovisin edasi kasutada rasestumisvastaseid plaastreid. Kasutasin plaastrit umbes 3-4 korda, kui otsustasin neist loobuda, kuna tekkis soov rasestuda.
Juba juulikuus saingi kaks triipu ning kui tekkis õrn määrimine, läksin arsti juurde, kes vaatas UHs, et lootemunakene on kenasti olemas. Kuid siiski hakkas järgmine päev menstruatsioon ja rasedust kui sellist ei tekkinud.
2019 läksin uuesti arstile, kuna ei olnud endiselt rasedaks jäänud. lisaks sellele oli menstruatsioon muutunud ebaregulaarseks, vererohkeks ning väga valulikuks. siis avastati mul polüüp, mis eemaldati (kui ma ei eksi siis sept 2019). peale seda olid kõik eeldused rasestumiseks olemas. Kuid mida pole, on rasedus.
Menstruatsioon on endiselt ebaregulaarne (26-33 päeva).
Käisin siis nüüd 2020 veebruaris uuesti naistearstil. tekkis küsimus, kas mitterasestumise põhjus võiks olla hormoonides vms? Kuna samuti on mu näonahk nende jamadega väga korrast ära läinud.
Seal sain arstilt noomida, et kui siiani on hormoonid korras olnud, siis need ei lähe järsku paigast ära. Ning kui ühe mehega on juba mitu last, siis ei saa järsku nii olla, et enam lapsi ei saa vms.
Siit siis küsimus Teile, kas hormoonid tõesti ei saa paigast minna? Või see ei olegi nii tähtis... Tähtsam on see, et millist nõu Teie annate? Kuhu pöörduda? Milliseid uuringuid teha jne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui te pole rasestunud aasta bàltel , siis peab alustama uuringutega. Kindlasti peab uurima ka meest vaatamata et tal ehk on juba lapsi. Vôimalikud ka mehepoolsed probleemid. Teile peaks tegema hormoonuuringud, kuna tsûkkel ebaregulaarne. Planeeriks ka laparoskoopia kuna menstruatsioonid valudega, voiks kahtlustada endometrioosi. Lugupidamisega. Dr Kadastik