Kahesarveline emakas ja raseduse peetumine 24.04.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu esimene rasedus peetus 6.nädalal. Teada sain siis kui pidi olema 10.nädalat.
Tehti puhastus tabletiga 20.ndal aprillil.
Kas raseduse peetumise põhjuseks võib olla minu kahesarveline emakas? Kas peetumine võib mõjutada uut rasedust/selle kulgu? Millal võiksin uuesti rasestuda proovida?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, raseduse peetumisel on väga palju põhjuseid..Kahesarveline emakas võib olla kaudne põhjus, aga siiski enam on geneetilised või infektsiooniga seotud põhjused. Uuesti võite proovida 3 kuu möödudes. Antud peetumine uut raseduse kulgu ei mõjuta.

DRKadastik