Rasestumine peale operatsiooni 08.04.20 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Jaanuar 2020 käisin konisatsiooni lõikusel. Sain aru, et 3 kuu pärast oleksin pidanud tegema uue PAP testi, et üle kontrollida, kas nüüd on test korras.
Olen nüüdseks saanud ka 2 vaktssini, kolmas tuleb teha augusti alguses.

Kui peaksin nüüd jääma rasedaks, kas vaktsiin mõjutab loodet? Hetkel on operatsioonist möödas 3 kuud. Selleks hetkeks, kui saaksin hakata üritama rasestuda, oleks möödas 4 kuud ning kahjuks ei ole võimalik öelda, kas jään rasedaks esimese üritamisega või kulub selleks kuid, enne kui jään rasedaks. Sellest ka küsimus - kui peaksin jääma juba esimese paari kuuga rasedaks siis kas peaksin viimase vaktsiini edasi lükkama või võib selle ära teha?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, raseduse ajal vaktsiini ei tohi teha. Juhul kui jääb mingi vaktsiin ära, siis seda saab teha peale sünnitust imetamise ajal, mitte enne. Kui lükkub kolmanda süstimise tegemine pisut edasi, pole midagi, uuesti kolmekuulist kuuri ei pea alustama. Samas, kui ootate rasestumisega kuni augustini oleks veelgi parem. Igaljuhul enne augustikuu süsti tegemist tehke raseduse test!juhul kui pole varem teadlik rasedusest. Teie valik!

Parimate soovidega DRKadastik