Raskused rasestumisega 16.11.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Proovime juba 6 kuud rasestuda aga see ei ole veel juhtunud. Jälgin oma ovulatsiooni päevi, söön vitamiine ja ei söö toorest liha, kala ega joo alkoholi. Kaal on korras ja vanust ainult 30. Kunagi noorena sai palju sporti tehtud ja kurgu mandlitega antibiootikumi tarbitud, nüüd on kurgumandlid juba 10 aastat välja lõigatud. Ei tea kas see võib mõjutada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Väärite tunnustust, et mõtlete rasestumisele ja põhjustele, miks see alati ei õnnestu.
Mina alustaksin oma lemmik uurimisalaga viljatu paarisuhte uuringutega: vajalikud on paljud sugulisel teel levivate haiguste uuringud, siis ravi koos partneriga, siis partneri uuringud androloogil, siis plaaniline diagnostiline laparoskoopia, siis ovulatsioonide stimulatsioon.
Ise saate mõõta ovulatsioone ovulatsioonitestidega, uusim on viljakusmonitor.ee, tarvitada pulbreid Inofolic, vitamiine naistele ja meestele.
Kuna viljatuse põhjusi on mitmeid kümneid, siis ilma uuringuteta ei ole võimalik põhjusi avastada.
Anamneesi järgi võiks kahtlustada anovulatsioone, vahel isegi drillitakse munasarju. Kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad. Broneerige aeg vastuvõtule, kui tulete Eestisse.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee