Akne ja rasedus 10.11.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli ca 15 aastat tagasi raske akne, mis raviti Roaccutanega välja ja millest jäid põskedele suured armid. Tegelikult tuli haigus mõnda aega peale R. ravi veel tagasi (kergem vorm) ja vajas veel mitmel aastal ravimist erinevate suukaudsete ja määritavate ravimitega. Praeguseks on nahk umbes 3-4 aastat olnud TÄIESTI aknevaba (vahel harva mõni üksik punn tekib lõua piirkonda).
Mulle pakub huvi kas rasedus võib selle nahahaiguse uuesti esile kutsuda? Ükskõik, kas raskemal või kergemal kujul, sest see kergemakujuline akne võib minu ammuse kogemuse põhjal mõne kuuga raskeks akneks areneda. Raseduse ajal on ju tegelikult igasuguste ravimite kasutamine riskantne, Roaccutane kasutamine aga üldse keelatud. Sooviks lähiaastatel lapseootele jääda aga mind hirmutab see võimalus, et akne võib raseduse ajal uuesti "üles ärgata".

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, seda on raske ennustada kas tekib uuesti või mitte, aga reeglina siiski nahaprobleemid pigem leevenevad raseduse ajal. Seda ravi mida olete saanud pole rasedise ajal lubatud. DRKadastik