Rasestumine gripi ajal 24.01.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Soovime naisega last saada. Hetkel on just tulemas naisel need päevad, kus peaks katsetama rasestuda.

Kui ma olen ise just migisse külmetushaigusesse jäänud. Seega olen võtnud mitmeid paratsetamooliga rohtusid (nagu Goldrex ja Solpadeine).

Küsimus siis selline, kas nende rohtude võtmine võib olla kahjulik mu spermale? Kas see mõjutab kuisagi lapse saamist ja veel olulisem, võimalikul rasestumisel lapse tervist?

Kui siis, palju peaks ootama, et sperma oleks jälle täisväärtuslik?

Ette Tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane tubli mees!

Väärite tunnustust, et muretsete ja küsite nõu. Minu üks lemmiklausetest on kogemustele toetudes, et rasedus tekib vaid siis, kui on olemas vastavad tingimused. Paratsetamool on lubatud isegi rasedatele.
Ootamine ei ole arukas, sest vanuse tõustes vähenevad nii tervisenäitajad, kui ovulatsioonide arv aastas, kui ka sperma kvaliteet.
Hea oleks tarvitada vitamiine M.E.E.S. ja N.A.I.N.E. ning naine võiks tarvitada pulbreid Inofolic väärarendite profülaktikaks.
Võib määrata ovulatsioone ovulatsioonitestidega või uuem meetod on viljakusmonitor.ee

G.Litter M.D.
naistearst.ee
veebiregistratuur.ee