Kui tõenäoline rasestumine peale katkestatud vahekorda ning seejärel Levodonna SOS pilli võtmist? 24.09.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Ega te ei oska öelda, kui tõenäoline on jääda rasedaks peale katkestatud vahekorda? Vahekord leidis aset 6 päeva peale menstruatsiooni lõppemist ning võimalik, et ovulatsiooni ajal. Lõpetasime vahekorra ~5 sekundit enne seemnepurset ning 14h hiljem avanes esimene võimalus Levodonna SOS pill võtta. Mingeid kontraseptiive ei tarbi.
Kuna on mõttekas teha rasedustest?
Mis võivad olla raseduse esimesed tunnused?
Väga oodatud ka kõik teisepoolsed soovitused ja nõuanded.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, välistada ei saa, et rasestumine toimus, kuigi oli katkestatud suguühe, tõenäosus siiski väike. Samas kui võtsite SOS pille 14 tundi hiljem, siis see on piisav aeg, et hoida ära soovimatut rasedust. Raseduse esimesed tunnused on iiveldus, kuid seda ärge väga tähele pange, kuna olete hirmu all ja iiveldus võib tekkida ka emotsionaalsel tasandil. Rasedustest(uriinist) näitab kõige varem 3 nädalat hiljem, verest võetud rasedushormoon võiks näidata umbes 7-10 päeva peale rasestumist (seda soovitaks teha Synlabis (saate kiirelt) . Siiski arvan et teie puhul rasestumise võimalus üliväike. Kui esimene uriinitest on negatiivne, siis korrake veel nädala pärast mitte varem.
Lugupidamisega drKadastik