I trimestri uuringu (NT mõõtmine) tulemused 14.08.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin hiljuti esimese trimesti uuringul (NT) ja sain vastuseks sellised tulemused:

A. uterine mean PI 1,64, equivalent to 1,0026 MoM.
Mean MAP 83,6 mmHg, equivalent to 1,0352 MoM.
Free beta-hCG 62,200 IU/l, equivalent to 0,9335 MoM.
PAPP-A 1,510 IU/l, equivalent to 0,7141 MoM.
NT: 2,1 mm.
Risk at time of screening
Trisomy 21 Trisomy 18 Trisomy 13
Background risk 1 : 893 1 : 2 196 1 : 6 884
Adjusted risk 1 : 5 795 < 1 : 20 000 < 1 : 20 000

Vereproovi tulemused olid sellised: Rasedusega seotud plasma proteiin A seerumis* 1.51 IU/L 66706 Koorioni gonadotropiini vaba beetaalaühik seerumis* 62.2 IU/L.

Tekkis küsimus seoses sellega, et vereproovi andmise päeval ma unustasin end hommikul kaaluda ja kaalusin õhtul ning panin selle numbri ehk 49 kilo. Tegelikkuses võis hommikul olla kaal väiksem (umbes 48 kilo ringis). Tahtsin küsida, kas selline kaaluerinevus võis mõjutada testitulemust negatiivselt ning peaksin tegema uue testi?
Samuti tahtsin küsida, et kas kuklavolt 2,1 mm on normaalne suurus?

Tänud!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Olete noor ja terve, muretsemiseks põhjust ei ole. Uuring on normi piirides. Kui oleks olnud midagi vajalik korrata, oleks teile seda öeldud. Suurim probleem on rasedatel ikka ema vanus, aga teid see ei puuduta. Ema vanuse tõustes kasvab patoloogiate arv.
Rahunege, rõõmustage oma raseduse üle, nautige rasedust.

Rõõmsat rasedusaega soovides

Galina Litter naistearst.ee
veebiregistratuur.ee