Tühi lootemuna 27.07.18 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Viimane menstruatsioon algas 10. juunil ning ovulatsioonitest oli positiivne 27. juunil, mil toimus ka vahekord. Tsükkel kõigub mul vahemikus 28-34 päeva. Käisin täna, s.o 27.07 UH-s ning arst leidis lootemuna, aga loodet mitte. Kas on veel lootust, et loode ilmub nähtavale või mitte? Mulle endale tundub, et rasedus on juba liiga suur selleks, et seal midagi näha ei ole.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Kogu maailmas on kokkuleppeline tähtsaim daatum viimase menstruatsiooni 1. päev. Viljastumist ja embrüo pesastumist ei ole võimalik täpselt ennustada. Embrüo südame alge areneb alates 5. nädalast, kuid väga sageli ei ole loode täpselt jälgitav ja ka südamelöögid nähtavad 6.-7.-ks nädalaks, vahel ka hiljem.
Kaasajal on õige jälgimise taktika, kuni ei ole raseduse katkemisele iseloomulikke tunnuseid. Loodetavasti korratakse günekoloogilist ultraheliuuringut nädala-paari pärast. Laboratoorselt võib kord nädalas või harvem määrata HCG. Millalgi on kõik selge, väga kiired ja varajased otsused ei ole kasuks. Alati võib ise pöörduda laborisse synlab.ee. Nii, et tuleb oodata ja jälgida olukorda. Lootust on.
Eestis tuleks rasedana arvel olla hiljemalt 11+6, aega on. Rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja tema südamelöögid.

Galina Litter naistearst.ee
veebiregistratuur.ee