Platsenta pole kinnitunud 21.04.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on rasedust 12+5. Käisin eile (12+4) ultraheli uuringul, kus selgus, et platsenta pole veel kinnitunud (kuigi ma saan aru, et selleks ajaks juba peaks olema). Lapsega oli muidu kõik korras (lapse vanuseks nähtus ultrahelis 13+4). Palun öelge, mida reaalselt tähendab, et platsenta pole kinnitunud, milliseid riske see endaga kaasa toob, millest see tuleneb (kas seotud mõne haiguse/lapse arengurikkega/minu tegevusega) ja mida ma peaksin edasi tegema (kas pigem olema puhkereziimil või võin kõike teha)?
Tänud ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Tähtsaim on see, kas teil on mingeid kaebusi? Kas kahtlustati mingit probleemi?
Ultraheliuuringuga ei ole võimalik kinnitada ega ka ümber lükata, kas ..."platsenta pole veel kinnitunud"...
Platsenta areneb ja kinnitub väga paljude keeruliste biokeemiliste, füsioloogiliste, anatoomiliste jm faktorite koosmõjul ning sageli erinevalt ja ei ole probleemi kuni isegi nädalateni 14-15 juhul, kui pole (veritsuse) kaebusi.
Kui loode areneb ja kasvab ja südamelöögid on jälgitavad, siis ei oleks vajalik muretseda.
Kui teil esineb veritsuse kaebust, siis võiks järgida raseda režiimi, hoiduda liiga intensiivsetest vahekordadest, tarvitada vitamiine rasedatele, toituda ratsionaalselt ja arukalt.
Püüdke elada normaalset elu, nautida rasedust, suhelda sõpradega, lugeda arendavat kirjandust ning hoida psüühilist tasakaalu mitte lugedes kollasele kalduvaid kaebekirju ja soovitusi mitteasjatundjatelt.
Soovin teile rõõmsat rasedusega, andke mullegi teada raseduse lõpust ja vastsündinust.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid