Rasedus või tsüklihäire 17.01.17 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29. aastane naine. Alates eelmise aasta septembrist ei kasuta ma enam rasestumisvastaseid vahendeid ja soovin lapseootele jääda. Käisin oktoobris pärast antibiootikumide kuuri tupeseene tõttu naistearstil ning sain terveks, muid probleeme ei olnud.
Tsükkel on olnud regulaarne, jäänud 31, 32 päeva piiri. Nüüd pidid päevad 8 või 9. jaanuaril algama, viimane menstruatsioon oli 9. detsembril.
Varem ei ole kunagi päevad nii palju edasi lükkunud. Aastaid olen kasutanud rasestumisvastaseid plaastreid.
Kuna päevad ei hakanud, tegin 13. jaanuaril rasedustesti hommikusest uriinist, mis osutus negatiivseks. Mingeid raseduse tunnuseid ei ole tuvastanud. Tegin uue rasedustesti täna hommikul, 17. jaanuaril, mis oli samuti negatiivne.
MIngeid ravimeid ei võta, foolhapet ja D-vitamiini tarvitan, vahel määrin lihastele magneesiumiõli. Ei suitseta, ei tarbi alkoholi. Kaks korda nädalas käin võrkpallis ja muretsen, et juhul, kui ma ikkagi peaks rase olema, siis see võib kuidagi lootele kahjulik olla.
Kas on võimalik, et ma olen rase ja kas ma peaks iga nädal rasedustesti kordama?
Kui tegu on tsüklihäirega, kas pean siis naistearsti poole pöörduma?
Kõrvalmärkusena öeldes olen toitunud 2nädalat toitumiskava järgi ja 2 kg kaalus alla võtnud.
Kas nii väike kaalukaotus võib viia menstruatsiooni peetuseni? Ma ei ole alakaaluline ega ei näljuta end, kaal on ca 67-68 kg 169 cm juures. Olen ka varem toitumist jälginud ja seni ei ole see viinud tsüklihäireni.

Suur tänu!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Tõesti tore, et soovite rasestuda: korrake rasedusteste 1 kord nädalas hommikusest uriinist. Kui on tegemist m tsükli häirega, siis enamasti ei toimu ka ovulatsioone.
Ostke apteegist ovulatsioonitestid ja tehke neid õpetuse järgi. Uusim on viljakusmonitor.ee.
Pikkade m tsüklite korral on ovulatsioonid harva ja rasestumine võtab aega.
Soovitan tulla läbivaatusele, et hinnata limaskesta paksust jm, siis on võimalik ravi.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid