Kuidas lõpetada piima tekkimist? 21.11.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli 18-ndal novembril raseduse katkestamine 21. nädalal med näidustusel. Eile (20.11) sain koju. Rinnad hakkasid suurenema, nagu kivid, piimatäis. Võtsin 1 mg Dostinexsi, aga piima siiamani on palju. Lüpsan 10 ml igast rinnast väga harva. Joon ainult salvei teed ja väga harva.Valu puhul võtan Paracetamoli. Palju aega see kõik võtab? Mind see kõik ajab hulluks, olen närviline, nutune.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kahjuks kaasneb hilisheidenditega ja suurte raseduste katkestamisega laktatsioon ja piimapais.
Ise saate rinnad tugevalt n käterätiga siduda, lüpsta vaid hädavajdusel, teha jahedaid kompresse, hetkel piirata vedelikke jms. Naistearst saab ordineerida retseptiravimid, n bromokrüptiin jms;
kasutage otsingut: laktatsiooni pärssimine.
Mõistan teie muret, see on kurb ja valus, aga see läheb mööda, kindlasti ühe kuuga või varem. Olete noor, kõik saab korda.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid