Esimene pill jäi pakendist võtmata 14.12.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et kardan et mul jäi pakendist esimene pill võtmata. Pillide võtmisest on saanud üsna automaatne tegevus, mida teen igal õhtul. Ka telefonis on meeldetuletus, et pill ikka õigel ajal võetud saaks. Alustasin uue pakendi võtmist 4. detsembril, seda ka tegin, kuid pole kindel, kas neelasin pilli alla või puisatsin selle kogemata manustades suust mööda, mõtted olid kuidagi hajevil. Pilli otsisin ja ei leidnud, arvan et võtsin selle siiski korralikult sisse, seega ei võtnud lehelt uut pilli. Kuid siiski tahtsin küsida, mis juhtub kui esimene pill pakendist peale 7 pillivabapäeva jääb üldse võtmata ja see periood venib 8 päeva pikkuseks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Arvan et üks päev ei muuda olukorda, seega ei pea muretsema. Ülle Kadastik