Kas ravimid kahjustavad munarakku enne viljastamist? 30.11.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Proovime saada last, nüüd oli aga tarvis võtta ravimeid, mis raseduse ajal on keelatud. Kui ravimite võtmine lõpetada ovulatsiooniks, kas siis on ravimite võtmisega sama tsükli jooksul ohutu rasestuda või saavad ravimid kahjustada ka juba valmivat/valminud munarakku enne viljastumist?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Enne rasestumist võiks ühe tsükli olla ravimiteta. DrKadastik