Elu pärast raseduse katkemist. 13.08.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olin reisil ja seal avastati, et loode on surnud,aga pole väljunud. Tablettidega tehti puhastus. Olen tagasi Eestis ja soovin teada kui kaua kestab maksimaalselt verejooks? Kas senikaua ma ei või nakkusohu tõttu ujuda(tampooniga), seksida(kondoomiga) jne. Samuti soovin teada, kas veritsuse ajal klaas veini teeb midagi või pigem võiks sellest samuti hoiduda? Järelkontrolli aja sain õnneks juba paari nädala pärast.

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane.

Tegemist oli peetunud rasedusega (ja tablettabordiga), mida esineb sagedamini vanuse tõustes. Rasedusega tõuseb oluliselt ka tromboosirisk, seetõttu naistearstid hoiatavd alati pikkade, üle 4 t lennureiside eest.
Soovitan lugeda kolleegi doktorikraadiga dr Kristiina Rull artikleid raseduste iseeneslike katkemiste kohta, saate teada, kui palju on põhjusi: otsing: Kristiina Rull.

Peale tablettaborti võib veritsus kesta kuni 2 nädalat, arvan, et tampooniga võiks ujuda, kui te ei külmeta ja ei liialda ajaga; ka seksi kondoomiga ei saa keelata.
Kirjutage üles kuupäev, kui võtsite 2. tablettabordi tableti ja rasedus katkes. Menstruatsioon võiks tulla 1-1,5 kuu pärast.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses