Beebipilli võtmine ununes 18.06.15 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Pidin eile kell 18 võtma pilli, aga ununes ning tegin seda täna 8:30. Seega möödas rohkem kui 12 h. Oli viies tablett (esimese võtsin 13.06.). Vahekorras olin 14.06. Kahjuks enda günekoloog võtab vaid kolmapäeviti vastu. Kas piisab kui kasutan järgneva 7 päeva jooksul vahekorras olles kondoomi või tuleks võtta ka SOS-pilli?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, jah piisab kui kasutate kondoomi nädala jooksul. Edasi kõik on tavapärane. Lugupidamisega Ülle Kadastik