tupeseinte allavaje 08.05.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Peale sünnitust on tupeavast näha eesmine tupesein/põis?(katab tupeavasust).
Kui kaua ja kas üldse on selline olukord peale sünnitust normaalne? Kas see taastub ise või on vajalik operatsioon?
Kas füüsiline aktiivsus, kõndimine jms tuleb pigem kasuks või peaks rohkem lamama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 26-aastane.
Kirjeldatud seisund on sünnitusjärgselt tavapärane. Naise anatoomia muutub peale sünnitust igaveseks.
Tupeseinu ja vaagnapõhja lihaseid saab treenida vastavate harjutustega, kasulik on kaalu normis hoidmine, kehakultuur, vesivõimlemine, ujumine jne.
Sünnitanud naine ei tohiks tõsta raskusi üle 5 kg.
Kui olete kõik soovitud lapsed sünnitanud ja probleem muutub häirivaks ning elukvaliteet langeb, siis on võimalik tupeseinte plastiline korrektsioon.
Parim spetsialist günekoloogiliste songade, tupeseinte allavaje ja emaka allavaje puhul on dr Tiiu Hermlin Tartust. Soovi korral võiksite tohtrile aja konsultatsiooniks broneerida, kuigi arvan, et te operatsiooni ei vaja. Enamik kaebusi on mööduvad.
G.Litter, naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest