kas sos pillid keeravad tsükli sassi. 05.04.14 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Mure on selline. Olin kuu aega tagasi kaitsmata vahekorras üks päev peale päevade lõppemist. Võtsin siiski 12 h jooksul sos pilli ja paari päeva pärast algasid päevad uuesti. Nädal peale nende lõppemist olin uuesti vahekorras küll kondoomiga aga mulle jäi kahtlus, et see võis lekkida. Nüüd on nendest topelt päevadest möödas juba 31 päeva. Harilikult hakkavad päevad 28ndal päeval, seekord on siis üle läinud ja olen ise üsna paanikas. Tegin juba 6 päeva tagasi rasedustesti, mis oli küll negatiivne aga nüüd on kahtlus et tegin selle liiga vara.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 28-aastane.
Reeglina põhjustavad SOS pillid menstruaaltsükli häireid, sest endes on nn löökannus hormooni. Seetõttu võib neid kasutada vaid erivajadusel ja harva.
Ohutum ja kindlam on kasutada kombineeritud antibeebipille, EVRA plaastreid või NuvaRingi.
Nüüd peate ikka ootama nn normaalset menstruatsiooni ja siis alustama millegi kindlamaga. Rasedusteste korrake kord nädalas hommikusest uriinist.
G.Litter naistearst.ee Piritalt - Maarjamäelt