Pruun voolus raseduse alguses 17.06.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Käisin 13.06 arsti vastuvõtul ning kuna rasedus oli liiga varajases staadiumis (ultraheli näitas 5+2 nädalat), siis loodet veel näha ei olnud. Järgmine aeg pandi 4.07.2013.
15.06 hakkas ca 6 paiku õhtul tulema (tume) pruuni voolust. Öösel oli juba kõik korras ning peale seda on määrinud minimaalselt.
See on minu teine rasedus. Eelmise aasta septembris oli peetumine 8. nädalal. Siis kasutasin Duphastoni (kuna esines samuti verejookse). Ka viimasel 2 kuul enne rasedaks jäämist kasutasin Duphastoni tsükli teises faasis (16 päevast).
Minu küsimus: Kas peaksin Duphastoni siiski võtma (kuni ajani, mil on järgmine kontroll)? Hetkel kodus veel järel üks karp.

Tänud ette

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane.
Kuna tegemist on TSA -ga, tüsistunud sünnitusabi anamneesiga, siis Duphaston on näidustatud ja reeglina mõjub hästi. Madal annus oleks 1 tbl hommikul ja õhtul, 2x päevas. Ravi võiks aidata kaasa embrüo pesastumisele, sest just siis esineb määrimist. Tarvitage ka foolhapet ning rasedate vitamiine, n Ladee Pregna.
Soovin teile rõõmsat suve ja rõõmsat rasedusaega.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt