Streptococcus agalactiae ja rasedus 27.05.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen ca 4 nädalat rase ja pole veel naistearstile jõudnud. Tegin perearsti juures uriiniproovi ja see näitas Streptococcus agalactiaet 10`3, pluss seen. Sümptomid on ka. Perearst kirjutas Augmentini, samas lugesin, et esimesl trimestril ei võeta ravimeid. Olen mures, mida teha? Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Kui on kaebused, siis kindlasti peab ravi tegema. See preoparaat on lubatud rasedale. Dr Kadastik