Ravimi Duphaston kasutamise skeem 28.02.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin informatsiooni ravimi Duphaston kasutamise kohta. Arst määras järgmise skeemi – 14.-24. tsükli päev. Menstruatsioon on regulaarne 28-30 päeva ja ovulatsiooni tunnused on samuti väga tuntavad. Duphaston määrati toetavana, sest jaanuari lõpus oli peetumine (6+2). Jäin beebiootele esimesel kuul. Pap-test on korras, analüüsid samuti. Doktor lasi uurida peale peetumist ka kilpnääret ja prolaktiini. Nende näitajad on normi piires.
Palun öelge, kui ovulatsioon toimub peale 14. tsükli päeva, siis milline on Duphastoni mõju rasestumisele? Kas ravim takistab selliel juhul ovulatsiooni toimumist?
Sooviksin ka teada, kas Duphastoni kasutamisega võin regulaarse tsükli ära rikkuda?
Palun öelge, millal võib oodata Duphastoni kasutamisel skeemiga – 14.-24. tsükli päev menstruatsioon? Laps on perre väga oodatud. Proovime kevadel uuesti rasestuda. Olen 32-aastane, abikaasa on 37-aastane.

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kõikidele küsimsutele peaks vastama ravimi ordineerinud arst, teiseseks nõustamiseks peab alati koguma lisaanamneesi ja inspekteerima patsienti.
Duphastoni kasutamise skeeme on väga palju ja erinevaid. Kui menstruatsioonitsükkel on regulaarne, siis jääb ebaselgeks kollakeha hormooni kasutamise näidustus.
Loen kirjast: "...sest jaanuari lõpus oli peetumine (6+2)". See ei ole näidustus ordineerida nn "igaks juhuks" hormonaalset ravi.
http://www.raviminfo.ee/apthkiri.php
Duphaston’i kasutatakse:
• probleemide puhul, mis võivad tekkida, kui teie organismis ei toodeta piisavalt progesterooni:
- ebaregulaarsed menstruatsioonid
Kui teie organismis ei toodeta piisavalt progesterooni, teeb
Duphaston puudujäägi tasa ning taastab tasakaalu.
Ei takista ovulatsiooni toimumist, reguleerib tsüklit, menstruatsioon saabub siis, kui on ravimi lõpetamisest möödunud mõned päevad.
Infosulu tõttu vajate teisest nõustamist: tellige günekoloogiliste analüüside koopiad 2012-2013, broneerige aeg online teel, meili teel või tel 6014331 teel, vajalik isikukood.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt