Unustasin pilli, kas rasedustest näitab õigesti? 16.01.13 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure on järgmine: tarvitan Yasminelle pille ja olin ilma täiendava kaitsevahendita vahekorras tabletivabal perioodil, pille hakkasin võtma õigeaegselt, kuid 7. päeval venis vahe kahe tableti vahel pikemaks kui 15 tundi (umbes 20 tundi) ja infolehel on öeldud, et "kui unustasite pilli võtta esimesel nädalal ja olite sellele eelnenud 7 päeva jooksul vahekorras, võite olla rase" Tegin rasedustesti (vahekorrast möödas 17 päeva) ja see oli negatiivne. Tahan teada, kas koduseks kasutamiseks mõeldud rasedustest näitab olemasolevat rasedust ka siis, kui ma tarbin pille? Ja kas test hakkab rasedust näitama teatud aja möödudes vahekorrast või ainult sel juhul kui päevad ära jäävad, st kui päevad ei jää ära, siis test ei näita ka olemasolevat rasedust?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 25-aastane. Kui tarvitate antibeebipille ettenähtud skeemi järgi, siis on 100% kaitse garanteeritud. Levinuim skeem on 21+7, kalendrisse märkige 7-tabletivaba päeva.
1) rasedustest hommikusest uriinist näitab kooriongonadotropiini taset, mis tekib vaid rasedusega, st näitab rasedust
2) test näitab rasedust siis, kui on tekkinud rasedushormoon HCG uriini
Enne uue tabletilehe alustamist võikiste korrata rasedustesti hommikusest uriinist. Väga ei tasuks muretseda.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt