Esimese trimestri vereproov 20.11.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on väike mure seoses 1. trimestri väärarengute skriininguga. Nimelt kuna mul oli IVF, siis olin jälgimisel kahes kohas: riiklikus haiglas ja eraarsti juures.

Mõlemas kohas tehti mulle ka 1. trimestri uuring: NT+vereproov. NT oli riiklikus 1,64 ja erakas 1,7. Et siis enamvähem sama. Mõõdeti need vastavalt 12+3 ja 12+5.

Vereproovid kästi teha 9.-11. nädalal, seega riiklikus sai vereproov tehtud 10+0 ja erakas 10+1. Mind hämmastasid aga kliinikute erinevad tulemused. Riiklikus oli vaba beeta hcg 1,26 Mom, aga erakliinikus ainult päev hiljem juba 1,88 Mom. Kas nii suur erinevus on päevas normaalne? Kui ma oleks vereprooviga viivitanud näiteks 11. nädala lõpuni, kas siis oleks võinud see näit veel suurem, isegi üle ohtliku piiri, olla? Saan aru, et see vist ei tohiks üle 2 olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Väikesed kõikumised on täiesti võimalikud isegi ühe päeva vältel ja väikesed erinev used on täiesti loomulikud ka ühes ja samas laoboris tehtud analüüside vastustes. Seega kui vastused on normi piires, siis kõik on korras. dr Kadastik