Rasedus keisrilõike pesastunud armis 12.11.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Mul katkestati rasedus süstiga 8-ndal nädalal, kuna loode oli kinnitanud emakakaelale, keisrilõike tagajärjel olevas pesastunud armi. Küsin üle, kas mul on üldse võimalik rasedaks jääda ning kas kuidagi on võimalik neid arme või seda pesa emakas eemaldada ja kas on mingid rohud, et saaks emakakaela laiendada enne järgmise raseduse proovimist, et loode jälle sinna armi kinni ei jääks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 37-aastane. Tegemist on ühe emakavälise raseduse tüübiga. Kas saite raviks metotreksaati nii, nagu teiste emakaväliste raseduste puhul? Emaka kaela rasedused on (elu)ohtlikud, kuna võivad põhjustada suuri verejookse ja muid tõsiseid tüsistusi. Kahjuks ma ei tea teie eelnevat anamneesi, soovitan saata minu töömeilile oma isikukood, siis saaks vaadata digilugu.ee -st lisaandmeid.
Rasedaks on veel võimalik jääda, kuid ei saa reguleerida embrüo pesastumist. Seda saaks teha vaid kunstliku viljastamise protseduuri käigus, kui embrüo viiakse (kunstlikult) otse emaka õõnde.
Kindlasti oleks vajalik tarvitada 2-4 kuud enne rasestumist foolhapet maksimaalses lubatud annuses väärarendite profülaktikaks.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt